Přicházející řady EQ
Pojmenování a budoucnost řad EQ_

Pro rok 2021 se Mercedes-Benz rozhodnul představit až 6 nových modelů elektrické podoby. Prozatím není známo, jak se budou rozlišovat modely SUV a klasické kompaktní vozy či sedany. V dnešní době je dostupný pouze dva modely z řady EQ a tím je EQC a nově i EQV, což je elektrická Třída C v karoserii SUV a elektrický Třída V.

Ostatní plně elektrické modely jsou dostupné v ostatních řadách jako u Třídy E a lze to zjistit tak, že při specifikaci vozu vidíte malé "e" v příponě vozu. Například E 300e.


Mercedes-Benz EQC SUV

EQC byl prvním modelem elektrické řady Mercedes-Benz. Vůz se dostal do produkce na začátku roku 2019, má tedy svůj první rok za sebou.

- Udávaný dojezd: 454km na jedno nabití

- Výkon: 408 koní

- 40 minut do plného dobití u rychlonabíjecích stanic


Mercedes-Benz EQE

EQE Je zatím chystaný model, kterého určitě čeká i varianta EQE SUV. Cena vozu by měla začínat okolo 1,4M Kč. Výkon okolo 402 koní, z 0 na 100km/h je očekáváno pod 5s. Dojezd je očekáván okolo 320km. Vůz je očekáván taktéž v roce 2021.


Mercedes-Benz EQS

EQS je očekáváným modelem. Už kvůli velkým standardům vozu Třídy S. Luxus, dojezd a kvalita budou velkou součástí tohoto modelu. Vůz také dostane i SUV model. 480km očekáváný dojezd, 469koní, z 0 na 100km/h okolo 4,5s. Cena by měla začínat okolo 2,1M Kč.


Mercedes-Benz EQA SUV

EQA bude vycházet v vozu GLA. Více informací k tomuto vozů není prozatím. Teď už sami snad vidíte, že je složité poznat, zda-li model bude SUV nebo kompaktním modelem a ani sám Mercedes-Benz úplně nedává najevo, kterým směrem jde více.

EQB Bude následovat taktéž příští rok ale bližší informace k tomuto vozu nejsou prozatím.


83 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše