Jak rozeznat Mercedes-Benz Třídy C, E a S?Se sjednocujícím se designem vozů Mercedes-Benz je těžší a těžší rozeznání jednotlivých tříd. Nejjednodušším způsobem by bylo, vozy postavit vedle sebe a prohlédnout si rozdíly. To třeba někdy v budoucnu ale nyní se koukněme na ty největší rozdíly mezi vozy Mercedes-Benz Třídy E a S a to jak nové varianty pro rok 2021, tak i předchozí generaci.


Přední část vozu Vám řekne nejvíce!

Výše můžete vidět fotografii Třídy S (nalevo) a Třídy E (napravo). Tato generace vozů je poměrně rozeznatelnější. Třída S je mohutnější, přední maska nemá hvězdu ale zůstává zde symbolický element na kapotě v podobě loga Mercedes-Benz. U Třídy E jsou prvky o něco zakulacené a vůz je více zaměřen na aerodynamiku, tedy na "kluzké" rysy pro lepší proudění vzduchu.


Velkým ukazatelem diference Tříd Mercedes-Benz jsou přední LED světla, kde si můžete všimnou, že Třída S má tři podlouhlé LED "pásky" ve svých světlometech, kdežto Třída E pouze dvě ale o tom se dozvíte více níže v článku.


Zadní část je záludnější..

Zadní část vozů Mercedes-Benz je záludná z pohledu rozeznatelnosti. Třída S (nalevo) a Třída E (napravo) mají opravdu podobné rysy. Opět zásadním rozeznatelným prvkem jsou zadní potkávací světla. (Viz. níže)

U Třídy S (nalevo) jsou opět tři prvky potkávacích světel a Třída E (napravo) má pouze dva.LED světlomety prozradí vše

Výše jsou tři různé generace vozu Mercedes-Benz Třídy E a všechny tyto generace sdílejí jeden prvek úplně totožně. LED denní svícení tvořeno z dvou prvků. Nevidíte? Nevadí, přiblížíme Vám to.

Kde předchozí dvě generace byly dost výrazné v těchto dvou elementech (dvě fotografie nalevo), tam nová generace vozů Mercedes-Benz Třídy E trochu postrádá. Z výrazných LED denních pásů se stávají pouze dva malé svislé prvky doplňující jeden výrazný denní LED pruh, který tentokrát je skrze všechny budoucí třídy Mercedes-Benz pro rok 2021 (pravděpodobně i 2022).


Modely pro rok 2021

Jak bylo výše zmíněno, rok 2021 bude pro vzhled Mercedes-Benz znamenat hlavně jednotnost vzhledu a to i ve zmíněných světlometech.

Zde je porovnání nejnovějších Třídy S (nalevo) a Třídy E (napravo). Na Fotografiích výše lze vidět jasný jeden LED pás a poté svislé prvky diferencující Třídu S a Třídu E.

Další prvkem, který ukazuje dominanci Třídy S je mohutný přední nárazník, který působí téměř o 30% větší než u Třídy E.


A jak je to s Třídou C?

Třída C je ještě zahalena pro veřejnost ale dle uniklých fotografií lze usoudit, že počet LED prvků k rozeznání jednotlivých Tříd zůstane stejně tak, jako to bylo doposud tedy pro Třídu C bude jeden svislý prvek uvnitř světlometu.


Tahák pro poznání Tříd Mercedes-Benz

Třída C = Jeden LED pruh v předních světlech (jeden svislý prvek v nových modelech)

Třída E = dva LED pruhy v předních světlech (dva svislé prvek v nových modelech)

Třída S = tři LED pruhy v předních světlech (tři svislé prvek v nových modelech)


354 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše