E-Active Body Control: Futuristický podvozek Mercedes-BenzCitace z oficiálních stránek Mercedes-Benz zni: "Suverénní jízda v každé situaci: E-ACTIVE BODY CONTROL je syntézou komfortu, přesnosti a dynamiky – ve spojení s jedinečnými terénními vlastnostmi. Zažijte prvotřídní efekty s kompenzovanými výkyvy, naklápěním a nárazy moderního, plně aktivního podvozku. Na všech cestách i necestách. Za dobrých i špatných jízdních podmínek."


A co to vlastně tedy ten E-Active Body Control je?


Nejpokročilejší podvozek řady Mercedes-Benz a pravděpodobně i konkurentů. Podvozek jako takový je vybaven vzduchovým odpružením, které je aktivně nastavováno při skenování vozovky za pomocí kamery umístěné za čelním sklem vozidla. Vozidlo tedy využívá senzory vozu k individuálnímu nastavení každého z kol pro zajištění té nejpohodlnější jízdy.


E-Active Body Control: Curve


Funkce CURVE je jedna z nejzajímavějších zážitků za volantem vybaveného vozidla. Při přepnutí do toho režimu, vůz sleduje cestu před Vámi, monitoruje navigaci a připravuje podvozek na přicházející zatáčky. Při vjezdu do točivé zatáčky, E-Active Body Control reaguje dofouknutím strany, která by se při zatáčení vozu naklonila. Vůz tedy zůstává za každé situace v rovině a Vy se tedy nenakláníte ze strany na stranu ani při té "nejkrutější" zatáčce.


Demonstrace zmíněné funkce CURVE:


E-Active Body Control: Free Driving Assist


Tato funkce posouvá využití této výbavy na další stupeň. Kolikrát jste se svým Mercedes-Benz zapadli? Do sněhu? Do písku? Bahna? Při off-roadu nebo v zimě? od toho tu je Free Driving Assist. Při zapnutí tohoto módu vůz začne poskakovat. Né, opravdu! Funke má být využívána právě ve výše zmíněných situacích, kdy se dostanete do terénu, ze kterého se nemůžete "vyhrabat", vůz využije svou váhu a pokročilý podvozek k rozhoupání vozu a tím docílíte lepší stabilizace povrchu pod Vámi.

Při zveřejnění jednoho z prvních modelů GLE s výbavou E-Active Body Control v České republice nám přišlo nespočet návrhů a dotazů, zda-li tato "skákací" funkce lze zapnou i mimo terén, například v koloně. ANO! JDE a pohledy, které dostanete od ostatních řidičů jsou vesměs úsměvné a překvapivé.


Demonstrace zmíněné funkce Free Driving Assist:


A co cena?


Takováto výbava bohužel nepřichází levně. E-Active Body Control můžete zakoupit s modelem Mercedes-Benz GLE nebo Mercedes-Benz GLS s příplatkem 200 558Kč včetně DPH. Avšak za nás, pocit z jízdy, trochu té zábavy a primárně opravdové funkčnosti v terénu stojí za to!


456 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše